Dnes jsem se rozhodl trochu prozkoumat stránky svých kolegů a mnohdy se nestačím divit, jakým způsobem se snaží nalákat nové klienty. Občas mě to pobaví, ale občas i vytočí. Zvláště když pak vidím, že jde o cílenou dezinformaci.

Tady jsou největší nesmysly výživových poradců:

1) JÍDELNÍČKY NA MÍRU – a jak jinak byste je asi chtěli dělat milý kolegové? Jen tak od oka? Nebo snad máte nějaké superkouzlo na univerzální jídelníček?
FAKT: žádné univerzální jídelníčky ani zázračné diety neexistují. Každý jídelníček musí být na míru!

2) NEPOČÍTEJTE KALORIE – a podle čeho chcete hodnotit zda je jídelníček sestavený správně? Podle kusů jídla? Nebo podle nějaké nové supermetody, kterou ještě nikdo nezná?
FAKT: neexistuje přesnější jednotka energie než kalorie. A sestavovat jídelníček pouze podle přijatých bílkovin, sacharidů a tuků je amatérismus. A to z důvodu vyšší energetické hodnoty 1g tuků oproti stejnému množství bílkovin a sacharidů.

3) NENÍ POTŘEBA POČÍTAT DO PUNTÍKU – tak určitě. Jednou mi ulítne 15 tam, pak zase jinam. Proč ne. A kolik to bude ve finále. Nebo to prostě zaokrouhlíme? Však co, klient to přece nepozná.
FAKT: něco takového je holé lajdáctví. Takovému člověku se prostě jen nechce dělat. Je třeba být co nejpřesnější. Ano, je to sice mnohdy piplačka, ale výsledky pak stojí za to. A oproti flákačům jsou také viditelnější a rychlejší.

4) A TOHLE MUSÍTE STRIKTNĚ DODRŽOVAT – a když jeden den ulítnete, tak se ráno probudíte jako tlačenka.
FAKT: I tělo potřebuje změnu. A pokud jde o jednorázovku, tak taková změna může dokonce více pomoct než uškodit.

ZÁVĚREM: než někomu něco slepě uvěříte, ověřte si informace, mějte vlastní hlavu a hlavně mnohdy stačí použít selský rozum abyste poznali kdy jde o fakt a kdy jen o laciný marketingový tah 😎

💪 MAKEJTE A NEŘEŠTE 💩